Stipendia na zimní semestr 2021/22 Německo

Nabídka stipendií do Německa, vhodná pro zájemce s jazykovou úrovní již od B1.

Studijní stipendium GFPS

Dobrovolnická organizace GFPS nabízí za podpory Česko-německého fondu budoucnosti studentům všech studijních oborů semestrální stipendium na vybranou německou vysokou školu. Cílem stipendia je podpořit především první výjezdy studentů, kteří se chtějí zlepšit v německém jazyce a poznat německou kulturu.

Co od nás získáte?

• stipendium ve výši 650 € měsíčně udělované
  • od 1. 10. 2021 do 28. 2. 2022
  • úhradu semestrálního poplatku za studium
  • úhradu případné vratné kauce za bydlení
  • osobní asistenci při zařizování pobytu a začlenění do tzv. Stadtgruppe fungující v daném univerzitním městě.
  • přátele ze spolupracujících zemí střední a východní Evropy
  • zkušenosti s prezentováním vlastního projektu v němčině

Podmínky:

• student denního studia české VŠ
  • věk maximálně 30 let
  • komunikativní znalost německého jazyka (min.B1)
  • české občanství
  • zájem o kulturní spolupráci v rámci střední Evropy
  • nevykonávat během zahraničního pobytu žádnou výdělečnou činnost

Jak se ucházet o stipendium?

Zašlete nám nejpozději do 15.04.20211 (ulrike.janssen@gfps.cz):

• Vyplněnou žádost o stipendium ke stažení zde: https://cutt.ly/gxFK0NR
  • Popis projektu (výstup ze studia na zahraniční univerzitě, realizace vlastního nápadu, část závěrečné práce apod.), na kterém chcete pracovat během zahraničního pobytu v německém jazyce v rozsahu 2-3 stran (Times New Roman 12, řádkování 1,5). Popis projektu má obsahovat obor, ve kterém bude práce psaná, popis tématu a metodiky projektu, hypotézy, stručnou osnovu a účel
  • Motivační dopis zahrnující důvody žádosti o stipendium GFPS rovněž v německém jazyce v rozsahu 1 normostrany (Times New Roman 12, řádkování 1,5).
  • Poplatek za výběrové řízení 300,- Kč.
  • Tento poplatek je třeba uhradit na účet 2600945904/2010. Ve zprávě pro příjemce uveďte svoje jméno a jako variabilní symbol použijte své rodné číslo bez lomítka. Bez zaplacení tohoto poplatku nebude přihláška považována za úplnou!

Před odjezdem:

• Samostatně (s naší pomocí) podáte přihlášku tzv. Freemovera a zajistíte si včasnou imatrikulaci na Vámi vybranou německou vysokou školu (plnění určitého počtu kurzů nebo kreditů ale není vyžadováno).
  • S osobním asistentem si zařídíte ubytování a cestu.

Co Vás čeká v rámci pobytu s GFPS?

• Účast na dvou seminářích (na počátku a konci studijního pobytu), kde se schází stipendisté, předsednictvo a další členové GFPS z Čech, Německa, Polska, Běloruska a Ukrajiny. (účast je povinná)
  • Zpracování studijního záměru (projektu), jeho následná prezentace na semináři a jeho písemné vyhotovení (cca 10 A4).
  • Písemné vyhotovení závěrečné zprávy z pobytu.

Odpovědi na dotazy najdete na našich stránkách http://www.gfps.cz, případně napište na mail adresu uvedenou výše.

• Odevzdáním přihlášky dává uchazeč sdružení GFPS-CZ souhlas ke zpracování osobních údajů. Sdružení GFPS-CZ se zavazuje, že tyto údaje nebude poskytovat třetí osobě.